Policie prohledala pařížský byt šéfky MMF Christine Lagardeové

Francouzská policie prohledala byt předsedkyně Mezinárodního měnového fondu Christine Lagardeové. Podezřelá je z toho, že ještě jako ministryně obchodu zneužila své postavení a má podíl na zpronevěře veřejných fondů. Pomoct někdejšímu ministrovi Bernardu Tapiemu ke stovkám milionů eur. Ten měl na oplátku podpořit svého přítele Nicolase Sarkozyho v prezidentských volbách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Christine Lagardeová

Christine Lagardeová | Zdroj: ČTK

Není obvyklé, aby policie prohledávala byt tak vlivné osoby. Lagardeové nepomohlo ani její postavení v čele světové vlivné instituce.

A za určitých okolností- tedy v případě že by byla uznána vinnou ze zpronevěry veřejných prostředků - by mohla jít i na deset let do vězení.

Lagardeová jako ministryně obchodu nechala komplikovaný případ Bernarda Tapieho arbitráži, která mu přiřkla odškodné za nezákonný prodej jeho firmy ve výši téměř čtyř stovek milionů eur.

Lagardeová mohla jednat i na přímý pokyn prezidenta Sarkozyho. Policie odmítla komentovat, zda v pařížském bytě šéfky Mezinárodního měnového fondu našla nějaké průkazné materiály.

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme