Policie prý zmařila útok na vojenskou přehlídku v Londýně. Islamisté omylem naváděli k činu novináře

Zřejmě díky šťastné shodě náhod se britské policii podařilo zmařit teroristický útok na vojenskou přehlídku v Londýně. Bulvární list The Sun tvrdí, že organizátoři útokem omylem pověřili investigativního novináře listu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nově zvolená Dolní sněmovna vybere dnes v Londýně své vedení

Nově zvolená Dolní sněmovna vybere dnes v Londýně své vedení | Zdroj: Reuters

Islamisté chtěli zaútočit na účastníky vojenské přehlídky v jiholondýnském Mertonu, která se koná u příležitosti oslav Dne ozbrojených sil.

Organizátor útoku z řad Islámského státu ale na dálku ze Sýrie provedením atentátu nevědomky pověřil investigativního novináře Sunu pracujícího v utajení.

Islamista ho naváděl, aby zkonstruoval bombu s pomocí tlakového hrnce a odpálil ji mezi vojáky a přihlížejícími diváky. Terčem útoku měli být primárně příslušníci stejné jednotky, ke které patřil voják Lee Rigby zavražděný na londýnské ulici před dvěma lety.

Bulvární list okamžitě kontaktoval ohledně svých zjištění policii.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme