Afghánec na rakouských hranicích zabil člověka. Policie ho po několika hodinách pátrání zatkla u Lince

Jednoho mrtvého a jednoho těžce zraněného si v pondělí vyžádal incident v hornorakouské obci Wullowitz u českých hranic. Třiatřicetiletý Afghánec v místní ubytovně pro žadatele o azyl pobodal jejího zaměstnance. Následně zabil řidiče a jeho vozem ujel, informovala agentura APA. Město leží na hranici s Českem, asi dva kilometry od Dolního Dvořiště. Muže zatkli u Lince, na pátrání se podílela česká policie.

Aktualizováno Vídeň/Praha (Aktualizováno: 22:09 14. 10. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po muži pátrají rakouská i česká policie. (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Motiv útoku zatím zůstává nejasný, muž měl odjet hnědým Citroënem C3 s rakouskou registrační značkou,“ dodal policejní mluvčí Milan Bajcura.

‚Pistáciový fantom‘: policie zná totožnost muže, který jich v Praze odcizil třicet kilo

Číst článek

Policie muže v pondělí kolem desáté hodiny večer zatkla u Lince. Rakouská policie nejdříve v českém příhraniční vyhlásila rozsáhlé pátrání, do kterého se zapojily vrtulníky. Rakušané požádali o pomoc při pátrání českou policii.

Zaměstnance ubytovny pro žadatele o azyl v obci Wullowitz po útoku převezli z vážnými zraněními do nemocnice v Linci. Proč jej Afghánec napadl, zatím není jasné. Podle prvních informací útočník v azylovém zařízení nebydlel. Podle mluvčího hornorakouské policie Davida Furtnera zatím není jasné, jaký měl Afghánec v Rakousku pobytový status.

Fotografii hledaného muže zveřejnila rakouská policie na svém twitteru:

Z azylového zařízení 33letý útočník uprchl na kole. Nedaleko pak narazil na 63letého muže, kterého několikrát bodl zatím neznámým ostrým předmětem. Jisté je jen to, že nešlo o stejnou zbraň jako v azylovém zařízení.

Napadený, který byl podle agentury APA místním zemědělcem, na místě zraněním podlehl. Právě s jeho vozem, hnědým Citroënem C3 s registrační značkou FR-640K, Afghánec následně ujel.

V souvislosti s žádostí o pomoc při pátrání po osobě, která je v Rakousku podezřelá ze spáchání trestného činu, byl posílen výkon služby v příhraničních oblastech. Zároveň byly všechny potřebné informace předány hlídkám v terénu, nasazen byl i vrtulník letecké služby.

19:35 – 14. 10. 2019

9 41

Na čin zareagovala protiimigrační Svobodná strana Rakouska (FPÖ). Předseda její hornorakouské organizace Manfred Haimbuchner vyzval, aby úřady vyslaly jasný signál směrem k imigrantům.

„Nejste tu vítáni, když si chcete své domnělé právo prosazovat násilím a nožem,“ řekl Heimbuchner. Politik, který je zároveň zástupcem hejtmana spolkové země Horní Rakousy, rovněž vyzval ke svolání zemské bezpečnostní rady.

.@Policie ČR obdržela informaci o incidentu cestou mezinárodní spolupráce. Byla přijata veškerá potřebná opatření na ochranu našich občanů. Nemáme v tuto chvíli žádné informace o tom, že by se pachatel pohyboval na území ČR.

19:02 – 14. 10. 2019

4 8

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme