Policie se na římském náměstí střetla se stovkou uprchlíků. Vyháněla je vodními děly a obušky

Italská policie se ve čtvrtek ráno střetla se zhruba stovkou uprchlíků na římském náměstí Piazza Indipendenza. Uprchlíci na policisty házeli kamení a zápalné lahve a používali pepřový sprej. Policisté v helmách, s protiúderovými štíty a obušky proti nim nasadili vodní děla, napsal deník Corriere della Sera. Dvě osoby byly zatčeny. Lékaři bez hranic informovali, že ošetřili šest osob.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci, převážně azylanti z Eritreje a Somálska, se v parku uprostřed náměstí utábořili poté, co byli před čtyřmi dny vypovězeni z nedaleké budovy, kterou okupovali od roku 2013.

Policie nutnost zásahu obhajuje tím, že uprchlíci ve středu odmítli alternativní ubytování, které jim město nabídlo. Policisté se také dozvěděli, že migranti na náměstí obklopeném obytnými budovami mají zápalné a tlakové lahve.

Náměstí Piazza Indipendenza se nachází jen několik bloků od hlavního římského nádraží. Úřady řešily situaci na náměstí čtyři dny. V sobotu na něm přebývalo zhruba 800 lidí. Mnohým z nich bylo nalezeno ubytování.

Zbytek uprchlíků byl ve čtvrtek nakonec rozprášen, zmizeli v ulicích poblíž nádraží. Náměstí je uzavřeno a hlídají jej pořádkové síly.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme