Policie se obává, že by mohla najít další oběti havárie při letecké show u Brightonu

Počet mrtvých po včerejším pádu stíhačky Hawker Hunter na leteckém dni u Brightonu by se mohl zvýšit. Obává se toho policie, která dál prohledává trosky stroje, který na rušné silnici smetl několik aut. Úřady zatím potvrdily 7 obětí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Hawker Hurricane

Pohled na Hawker Hurricane | Foto: Jiří Hošek

V kritickém stavu zůstává v nemocnici pilot stíhačky, který podle všeho nezvládl přemet. Podle médií jde o bývalého instruktora RAF a kapitána Airbusu British Airways.

Proudový letoun z 50. let byl údajně ve špičkovém stavu a měl zajištěnou nejlepší možnou údržbu.

Vyšetřovatelé šesté nehody na britských airshow za posledních sedm let pátrají po každičkém detailu a zajímají se i o zdravotní dokumentaci pilota.

Dál pokračuje prohledávání trosek na silnici A27, kde letoun havaroval.

„Letadlo vystoupalo a pak začalo klesat přímo na auta. Mysleli jsme si, že je to součást vystoupení, že pilot stroj zvedne. Ale letoun se pořád blížil a pak najednou dopadl na zem. Sjela jsem ze silnice a přímo na druhé straně letadlo hořelo,“ vypověděla řidička, která jela po silnici A27 a tragédii i se svými dvěma dětmi těsně unikla.

Během letecké přehlídky ve Švýcarsku se srazila dvě letadla. Zemřel jeden člověk

Číst článek

Let proudové stíhačky Hawker Hunter byl prvním bodem odpoledního programu. Stroj proletěl kolem diváků na letišti Shoreham a nasadil k přemetu. Jenže to vypadá, že neměl dostatečnou výšku a pilot Andy Hill už těsně nad zemí stroj nedokázal zvednout.

Záchranáři se dostali na místo havárie velice rychle, přistály tam i vrtulníky. Jedním z aut, které Hawker smetl, byla svatební limuzína.

Dnešní program na letišti Shoreham pořadatelé zrušili.

Letos je v Británii na programu mimořádné množství přehlídek – připomíná si 70 let od konce druhé světové války a 75 let Bitvy o Británii.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme