Policie: Tragédie ze Štýrského Hradce není dílem teroristů, řidič měl psychické problémy

Útočník ze Štýrského Hradce podle policie nemá vazby na teroristy. Šestadvacetiletý Rakušan bosenského původu v sobotu po poledni najížděl v plné rychlosti do lidí v centru města. Během několikaminutové brutální jízdy také zastavil a nejméně dva lidi pobodal. Šílený řidič má na kontě tři mrtvé a přes tři desítky zraněných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo incidentu v centru Štýrského Hradce | Zdroj: ČTK

„Pro takový čin není žádná omluva, ani vysvětlení. Soucítíme s rodinami mrtvých a zraněných,“ řekl po tragédii štýrský hejtman Hermann Schützenhöfer.

Útočník je ve vazbě a policie zatím stále hledá motiv pro hrůzný čin. Podle šéfa štýrské policie Josefa Klammingera ale nemá událost žádnou spojitost s terorismem.

„Je jisté, že tento čin neměl žádnou spojitost s terorismem, nebo extremismem. Útočník měl psychické problémy, které odstartovaly neshody v rodině,“ popsal.

Do Štýrského Hradce míří kondolence z celého Rakouska i ze zahraničí. Lidé během včerejšího večera zaplavili místo masakru květinami a svíčkami.

K tragické události došlo v sobotu krátce po poledni. Centrem druhého největšího rakouského města se řítil zelený Jeep. Až v 150kilometrové rychlosti najížděl na chodníky a srážel vyděšené chodce. V jednu chvíli dokonce auto zastavilo a řidič nožem pobodal dva kolemjdoucí.

Asi po pětiminutové šílené jízdě policie útočníka zadržela. Na místo se sjelo více než 60 sanitních vozů a několik záchranných vrtulníků.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme