Policie údajně zadržela atentátníka z Londýna

Britská policie zatkla další podezřelé v souvislosti s nezdařenými bombovými útoky v Londýně z minulého čtvrtka. Podle stanice BBC je mezi nimi i jeden hledaný atentátník. Policie spekulace odmítá komentovat, pouze potvrdila, že jeden z mužů zadržených ráno v Birminghamu byl převezen k výslechu do Londýna do věznice s mimořádnou ostrahou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záběry atentátníků | Foto: AFP

Další dva muži uvízli v policejní síti včera večer na nádraží v Granthamu v centrální Anglii. Cestovali ve vlaku z Newcastlu na londýnské nádraží King Cross. Policie odmítla uvést, zda jejich zatčení přímo souviselo s londýnskými atentáty.

Akce v Birminghamu byla výsledkem společné akce místní policie, protiteroristického oddělení londýnské metropolitní policie a britských tajných služeb. Při operaci, při níž byli muži zatčeni na různých adresách, byl také nalezen podezřelý balíček, který nyní zkoumají pyrotechnici.

Britská policie v uplynulých dnech v souvislosti s teroristickými atentáty postupně oznámila zatčení pěti podezřelých, později však uvedla, že nešlo o přímé pachatele útoků. Šéf Scotland Yardu Ian Blair v úterý varoval, že atentátníci z 21. července, kterým se podařilo uprchnout, mohou udeřit znovu.

Britské listy dnes napsaly, že hlavní podezřelý z 21. července strávil pět let ve vězení za násilná přepadení. Sedmadvacetiletý Muktar Said Ibrahim, který podle policie umístil bombu do autobusu, byl odsouzen v roce 1996 na pět let. Podle listu Daily Telegraph byl členem gangu mladistvých.

Nezdařené útoky minulý týden ve čtvrtek následovaly přesně dva týdny poté, co čtyři sebevražední atentátníci usmrtili v londýnském metru a autobuse 52 lidí a na 700 osob zranili.

Martin Hromádka, Petra Steinerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme