Policie údajně zadržela čtyři podezřelé v případu zmizení českého podnikatele v Nice

Policie České republiky údajně zadržela čtyři podezřelé v případu českého podnikatele, který byl unesen šestého března na jihu Francie. Případu se věnuje i francouzský list Nice-Matin, podle něhož česká strana požádala francouzskou policii o pomoc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie hlídá kanceláře magazínu Charlie Hebdo v Paříži | Zdroj: Reuters

List Nice-Matin dnes přinesl fotografii dvaasedmdesátiletého podnikatele Petra Vlacha, který měl zmizet 6. března poté, co s neznámým člověkem nastoupil na letišti v Nice do jeho vozu.

Spekuluje se o tom, že právě tato osoba by mohla být mezi čtyřmi podezřelými zadrženými v Čechách. Mluvčí českého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták informaci odmítl potvrdit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případ zmizelého českého podnikatele sleduje redaktor Nikola Bojčev

„Opravdu v současné době nebudeme nic potvrzovat ani nic vyvracet. V tento okamžiku se prostě nemůžeme k tomuto případu blíže vyjádřit,“ uvedl Hanták. Jméno Petra Vlacha nicméně figuruje v databázi osob, po kterých pátrá česká policie.

Případu se věnuje i český zastupitelský úřad v Paříži, který je v kontaktu s českou policií i francouzskou stranou. Mluvčí ambasády Michal Dvořák potvrdil, že francouzská policie předala případ státnímu zastupitelství v Nice.

Petr Vlach přiletěl podle francouzských zdrojů 6. března do Nice na schůzku s krajany ohledně prodeje luxusních vil v České republice. Poté, co s neznámým mužem odjel z letiště, ještě z mobilního telefonu příbuzným do Prahy. Ti podle policistů měli dojem, že podnikatelův hlas byl podivný.

Petr Vlach | Foto: ČTK

Pohřešovaný ani nespal v hotelu, který si v Nice rezervoval, a stopa po jeho mobilním telefonu se vyšetřovatelům ztratila 7. března. Od té doby o něm nejsou žádné zprávy.

Jeho bankovní kartu ale kdosi ještě použil v Itálii a podle deníku Nice-Matin policie také zaznamenala pokusy o převody na jeho účtech v Německu, Švýcarsku a Rakousku.

Za podobných okolností zmizel v roce 2008 na jihu Francie i další český podnikatel Jan Moťovský. Také on po příletu do Nice potvrdil rodině svůj příjezd, do hotelu však nedorazil a zpátky do Česka se nikdy nevrátil. Ani po letech policie nezjistila, co se s ním stalo, a v květnu 2012 jej soud pravomocně prohlásil za mrtvého.

Jan Šmíd, Nikola Bojčev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme