Policie v Bavorsku zadržela český kamion se 150 kilogramy heroinu

Bavorští celníci zadrželi kamion s českou poznávací značkou, který převážel 150 kilogramů heroinu. Je to jejich největší úlovek za posledních dvacet let. Policie zadržela čtyři pašeráky turecké a belgické národnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony | Foto: Alena Vykydalová | Zdroj: Český rozhlas

Speciálně upravený kamion objevili bavorští celníci už minulý týden na dálnici A3 směrem na západ. Z taktických důvodů zveřejnili informace o něm až dnes.

Vozidlo zastavili při náhodné kontrole. Když ho pak skenovali mobilním zařízením, objevili podezřelé stavební úpravy návěsu. Při bližší kontrole pak našli 300 půlkilogramových balíků s heroinem.

Dva dny po zadržení řidiče pak policisté dopadli další tři komplice, kteří po zmizelém kamionu pátrali. Pašeráci pocházejí z Turecka a Belgie.

Drogy jsou z Turecka, kde je kamion naložil, a skončit měly podle informací bavorské policie v Nizozemí. Podle odhadů kriminalistů by převážené množství vystačilo na deset milionů dávek.

Pavel Polák, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme