Policie v Belfastu čelí obviněním, že nechrání rumunské imigranty

Policie v jižním Belfastu se brání obviněním, že nezasahuje dost rychle na ochranu stovky rumunských migrantů, které napadají místní chuligáni-rasisté. V minulých dnech muselo asi dvacet rumunských rodin opustit své domovy a vyhledat nouzové ubytování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policisté v Belfastu hlídají rumunské imigranty | Foto: AFP

K nejnovějšímu incidentu došlo v noci na dnešek v jižním Belfastu, kde místní chuligáni rozbili okno koupelny jednoho domu rumunské rodiny.

Policii v Belfastu kritizovalo například v televizní zpravodajství Channel Four za to, že dost rychle nezasáhla při dřívějších protirumunských incidentech, které odsoudili jak politici, tak občané po celé Británii.

Podle moderátora Channel Four by v Anglii policie v podobných případech zasáhla okamžitě, nikoli za hodinu a půl, jako se to stalo při útocích neonacistů na rumunské rodiny v noci z úterý na středu.

V odpověď na toto obvinění náčelník severoirské policie Hugh Orde prohlásil, že na včerejší incident policisté zareagovali do deseti minut. Podle informace BBC bylo před 13 lety v severním Irsku zaznamenáno 41 rasově motivovaných incidentů, zatímco vloni jich už bylo téměř jeden tisíc.

Přečtěte si také:
Policie v Severním Irsku zatkla podezřelé z vraždy dvou britských vojáků
Teroristé v Severním Irsku pokračují v násilí, zavraždili policistu
V Británii pokračuje vyšetřování útoků na kasárny v Severním Irsku

Milan Kocourek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme