Policie v Bruselu zadržela deset lidí podezřelých z terorismu

Belgická policie dnes ráno zadržela v několika čtvrtích Bruselu deset lidí podezřelých z terorismu. Policejní akce souvisí s vyšetřováním skupiny verbující bojovníky pro organizaci Islámský stát (IS) v Sýrii a v Iráku, informoval server belgické televize RTL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgická policie v bruselské čtvrti Molenbeek pátrá po islamistech podezřelých ze spojení s atentáty v Paříži | Zdroj: Reuters

Policie provedla celkem devět domovních prohlídek v bruselských čtvrtích Molenbeek-Saint-Jean, Koekelberg, Schaerbeek a Etterbeek.

Zadržela při nich celkem deset lidí a zajistila mnoho počítačů, mobilních telefonů a dokumentů, informoval federální prokurátor.

Vyšetřování podle RTL nijak nesouvisí s loňskými teroristickými útoky v Paříži, při kterých 13. listopadu zahynulo 130 lidí. Skupina prý ale pomohla několika osobám opustit Evropu a přidat se k radikálům z IS na Blízkém východě.

Belgie patří podle agentury Reuters k zemím s největším podílem počtu členů radikálních skupin, jako je IS, na počet obyvatel.

Část pachatelů listopadových teroristických útoků v Paříži měla belgické občanství nebo dlouhodobě žila v Bruselu. To je i případ Salaha Abdeslama, který se útoků ve francouzské metropoli přímo zúčastnil a je stále na útěku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme