Policie v Ingušsku zastřelila zakladatele opozičních internetových stránek

V ingušské Nazrani byl zabit majitel tamního opozičního portálu Magomet Jevlojev. Vlastník serveru Ingushetia.ru přišel o život při incidentu s místní policií, která ho krátce předtím zadržela. Jevlojev patřil k hlasitým kritikům prokremelské ingušské vlády, kterou opozice viní z potlačování svobody slova. Podle jeho tvrzení se úřady několikrát snažily jeho stránku zakázat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

portál Ingushetia.ru | Foto: Ingushetia.ru

Magomet Jevlojev podlehl podle agentury Interfax střelnému zranění, které utrpěl v Nazrani při incidentu s policisty. Ti ho zadrželi poté, co do města přiletěl z Moskvy, údajně kvůli vyšetřování trestného činu.

Během cesty na policejní stanici došlo k potyčce, Jevlojev při ní byl postřelen a zranění poté v nemocnici podlehl. Moskevské organizace na ochranu lidských práv už vyzvaly úřady, aby incident okamžitě vyšetřily a osoby zodpovědné za smrt majitele opozičního portálu potrestaly.

Ingušská prokremelská vláda obvinění z pronásledování aktivistů a novinářů odmítá. Sám Jevlojev ale zmiňoval sílící tlak úřadů na uzavření svého internetového serveru, jehož šéfredaktorka dokonce hodlala požádat v Evropě o politický azyl.

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme