Policie v Německu vyšetřuje případ největšího masového vraha poválečných dějin

Německá policie se nadále zabývá případem již odsouzeného ošetřovatele Nielse H., který vraždil pacienty. Vyšetřovatelé pátrají po dalších jeho obětech. 39letého muže podezřívají, že mohl otrávit až kolem dvou set pacientů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie (ilustrační foto)

Německá policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Dnes můžeme s naprostou jistotou říct, že Niels H. způsobil smrt několika pacientů, kteří byli v jeho péči v nemocnici v Oldenburgu,“ řekl oldenburský policejní prezident Johann Kühme s tím, že zatím exhumovali 99 těl, u 27 se dosud prokázaly látky vyvolávající srdeční problémy.

Niels H. pracoval na intenzivní jednotce v nemocnicích Oldenburg a později Delmenhorst. Svým obětem způsoboval srdeční zástavu, aby pak mohl při oživování ukazovat své schopnosti.

Nielse H. zatkla policie v roce 2005, loni ho soud poslal do vězení na doživotí. Nyní se ukazuje, že počet obětí je patrně mnohem větší.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme