Policie v Severním Irsku zatkla podezřelé z vraždy dvou britských vojáků

Kvůli nedávné vraždě dvou britských vojáků v Severním Irsku zatkla policie dnes tři muže. Mezi zatčenými je i vysoce postavený republikánský radikál Colin Duffy. Bezpečnostní síly zadržely trojici při dvou oddělených zátazích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

květiny před kasárnami Masserene v Antrimu | Zdroj: ČTK

Colin Duffy je bývalý vězeň a člen teroristické organizace IRA. Nikdy nesouhlasil s mírovým urovnáním v Severním Irsku a stal se prominentní osobností v odštěpenecké skupině, která kritizovala politické křídlo IRA - stranu Sinn Fein - za její rozhodnutí podpořit novou policejní službu v Severním Irsku.

Kromě Duffyho byli zatčeni další dva muži ve věku 32 a 21 let. Vojáci zavraždění minulou sobotu před kasárnami Masserene v Antrimu byli ženisté Mark Quinsey a Patrick Azimkar. K jejich vraždě se přihlásila odštěpenecká skupina zvaná Pravá IRA.

O dva dny později byl v severoirském hrabství Armah zastřelen policista Stephen Carroll a podezření padlo na jinou teroristickou skupinu zvanou Continuty IRA.

Milan Kocourek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme