Policie ve státě New Yorku zastřelila uprchlého vězně. Druhý je stále na útěku

Americká policie v noci na dnešek zastřelila jednoho ze dvou uprchlých vězňů, po kterých už tři týdny pátrá ve státě New York. Je to první výsledek rozsáhlé akce, do které se v hornaté venkovské oblasti zapojilo asi 11 set policistů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlý Richard Matt, kterého v noci dopadla policie

Uprchlý Richard Matt, kterého v noci dopadla policie | Zdroj: Reuters

Uprchlými jsou 49letý Richard Matt a 35letý David Sweat, oba odsouzení vrazi. Prvního zmíněného policisté zastřelili v noci v chatrči ve městečku Malone.

Jak na tiskové konferenci řekl guvernér New Yorku, strážci zákona na místě zasahovali na základě upozornění jednoho z místních občanů.

V chatrči objevili Richarda Matta, který byl ozbrojený brokovnicí, a v krátké přestřelce ho zabili. Druhý vězeň na místě v tu chvíli nebyl.

Jak řekl newyorský guvernér Andrew Cuomo, policie věří, že oba vězni prchali spolu. Nemá informace, které by svědčily o opaku, ale ani přímé důkazy, které by to potvrzovaly.

Jednoho z věznů už policisté zastřelili. Po druhém i nadále pátrají | Foto: Reuters

V okolí věznice se pohybuje asi 1 100 policistů a pohraničníků – oblast je u hranic s Kanadou a spekulovalo se o tom, že se právě tam oba vězni pokusili utéct.

Na silnicích jsou policejní zátarasy, oblast skoro permanentně pročesávají helikoptéry. Všechno ale komplikuje fakt, že je to odlehlá kopcovitá venkovská oblast pokrytá hustými lesy.

Policisté přesto věří, že už se dostali na stopu i druhému vězni a brzy ho dopadnou.

Druhý z vězňů je stále na útěku | Foto: Reuters

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme