Policie vyloučila rasový motiv vraždy v Bratislavě

Vražda čtyřiatřicetiletého Ignáce M., ke které došlo o víkendu v Bratislavě, nebyla podle policie rasově motivovaná. Podle prvních informací měli mladého Roma napadnout skinheadi a usmrtit ho ranou do srdce. Rasový motiv ale už policisté odmítli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak telefonovala zpravodajka ČRo 1 - Radiožurnálu v Bratislavě Renáta Havranová, výsledky vyšetřování ukazují, že vražda neměla žádnou spojitost s událostmi po sobotním rockovém koncertu ve slovenské metropoli. Skupina skinheadů se po něm vydala do bratislavských ulic, kde noži napadla dva mladé muže. Později měli tři holohlaví mladíci usmrtit Ignáce M., který je po matce Rom. Policie zjistila, že zavražděný měl homosexuální sklony a několikrát se léčil v psychiatrické léčebně. Jeho rodina nikdy neměla žádné problémy s rasovou diskriminací. Motiv násilného činu policie zatím nezná. Místo vraždy je ale v bezprostřední blízkosti zóny, kde nabízejí sexuální služby nejen prostitutky, ale mnohdy i mladí muži. Není vyloučeno, že vražda mohla mít i toto pozadí.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme