Policie vyšetřuje rodiče tříletého chlapce, který spadl do výběhu goril

Případ usmrcení gorily v zoologické zahradě v americkém Ohiu bude řešit policie. Zaměstnanci samce zastřelili poté, co k němu do výběhu spadl tříletý chlapec. Vyšetřovatelé už zjišťují, jestli jeho rodiče nezanedbali péči. Kritice ale čelí i zoologická zahrada.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

gorila | Foto: Fotobanka Pixabay

Případ rozpoutal velkou vlnu reakcí. Rodiče jsou terčem velkého tlaku na sociálních sítích, kde jim uživatelé za smrt 17letého gorilího samce Harambeho připisují vinu. Podle nich tragédii způsobila jejich lenost a neschopnost postarat se o vlastní dítě.

Na internetu vznikla i skupina s názvem Spravedlnost pro Harambeho, která chce matku dohnat k odpovědnosti. Svědkové incidentu ale tvrdí, že se chlapec dostal přes bariéru a spadl do výběhu během několika vteřin.

Organizace hájící práva zvířat zase viní zoo ze zanedbání bezpečnosti a podali na ni stížnost k ministerstvu zemědělství za to, že nezajistila bezpečné oddělení zvířat od návštěvníků.

Zaměstnanci postup brání s tím, že opatření jsou v pořádku a v danou chvíli neměli jinou možnost než gorilu zastřelit. Gorilí samec v počátku tříletého chlapce bránil, v následném křiku lidí ale začal být rozrušený. Pokus o uspání přitom mohl trvat příliš dlouho.

Policie prý v tuto chvíli prošetřuje pouze postup rodičů, ne zaměstnanců zoologické zahrady.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme