Střelba v Las Vegas si vyžádala už 58 obětí, přes 500 lidí bylo zraněno. Senior útočil z hotelového pokoje

Nejméně 58 mrtvých a více než 515 zraněných si v noci na pondělí vyžádala střelba v Las Vegas, informoval o tom místní šerif Joseph Lombardo. Dopadeným a zneškodněným střelcem je místní občan, kterého policie identifikovala jako 64letého Stephena Paddocka.

Las Vegas (Aktualizováno: 7:25 3. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo činu. Střelec na koncertu v Las Vegas zastřelil nejméně 58 lidí. | Zdroj: Reuters

Policie se domnívá, že muž nebyl napojen na žádnou radikální organizaci. V jeho pokoji nalezla deset zbraní, ještě před jejich příchodem ale střelec spáchal sebevraždu. 

Tragické prvenství útoku v Las Vegas: nejvyšší počet obětí střelby v historii USA

Číst článek

Podle agentury Reuters bylo při koncertě v davu asi 22 tisíc lidí. Přes 500 z nich bylo odvezeno do nemocnice, 58 lidí útok nepřežilo. 

Ke střelbě došlo pod širým nebem na bulváru Strip, který je lemován hotely, kasiny a mnoha kluby. Střelec podle šerifa vypálil stovky výstřelů z pokoje v hotelu Mandalay Bay. 

Policie nejdříve oznámila, že hledá ženu jménem Marilou Danleyová, s níž Paddock údajně cestoval. Později ale šerif Joseph Lombardo informoval, že tuto ženu vyšetřovatelé s případem nespojují. Vyšetřovatelé také nalezli dvě auta, která údajně patřila útočníkovi.

Zprávy o dalších střelbách v Las Vegas se nepotvrdily. 

„Vyšetřování pokračuje, s jistotou ale víme, že pachatel je mrtev a že už nepředstavuje hrozbu," řekl šerif.

Policie na místě činu, ke střelbě došlo v jižní části bulváru Strip. | Zdroj: Reuters

Mezi oběťmi střelby jsou pravděpodobně i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky třídenního festivalu country hudby. Lombardo upřesnil, že zraněni byli dva policisté, přičemž stav jednoho z nich je kritický.

Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Ireny Valentové zatím není potvrzeno, zda jsou mezi oběťmi i cizinci, respektive čeští občané.

'Jako zvuk rozbitého skla'

Televize Fox News uvedla, že v době zahájení střelby v neděli kolem 22.08 místního času měl vystoupení zpěvák Jason Aldean. Z amatérských záběrů na internetu je slyšet, že koncert ještě několik sekund pokračoval i poté, co bylo jasně slyšet střelbu z automatické zbraně. Zpěvák i další umělci jsou podle televize CNN v pořádku.

„Začalo to jako zvuk rozbitého skla. Dívali jsme se kolem sebe, abychom zjistili, co se děje. O několik minut později bylo slyšet ra-ta-ta-ta. Mysleli jsme, že to je ohňostroj nebo petardy. A pak jsme si uvědomili, že ne, že to je střelba," řekla CNN jedna z návštěvnic koncertu Monique Dekerfová. Mezi jednotlivými salvami byly jen krátké přestávky, během nichž pachatel patrně měnil zásobníky nebo zbraně.

dbr, dp, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme