Policie vyšetřuje záhadnou smrt jednoho z nejznámějších polských malířů

Polská policie vyšetřuje tři muže podezřelé v případu záhadné smrti jednoho z nejznámějších polských malířů - Zdžislawa Bekšiňského. Ten byl nalezen v pondělí mrtev ve svém bytě se 17 bodnými ranami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní páska

Smrt jednoho z nejznámějších polských malířů ohlásil jeho známý v pondělí večer. V malířově varšavském bytě našel jeho mrtvolu se 17 bodnými ranami po celém těle. Právě ve výpovědi tohoto svědka ale policie odhalila nesrovnalosti. Muž zatím nedokázal vysvětlit, proč se do bytu vlámal, když mu - jinak velmi nedůvěřivý umělec - už před časem svěřil klíče od bytu. Policie téměř zcela vyloučila, že by si malíř svou smrt objednal.

Úplně to vyloučit samozřejmě nemůžeme, ale pravděpodobnost, že šlo o vraždu, hraničí s jistotou, uvedl mluvčí obvodní prokuratury ve Varšavě Maciej Kujawski. Motiv tohoto brutálního zločinu ale stále zůstává tajemstvím - z bytu se nic totiž cenného neztratilo.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme