Policie zadržela tři podezřelé ze silvestrovských útoků na ženy v Kolíně nad Rýnem

Německá policie v Kolíně nad Rýnem zatím zadržela tři lidi podezřelé z toho, že o silvestrovské noci sexuálně obtěžovali nebo okrádali ženy a dívky. Po dalších zatím pátrá. Incidenty, na nichž se podílely desítky a stovky mladíků údajně arabského nebo afrického původu, už odsoudily německé politické špičky. Proti útokům včera také protestovaly stovky lidí v ulicích města.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie před budovou hlavního nádraží v Kolíně nad Rýnem

Policie před budovou hlavního nádraží v Kolíně nad Rýnem | Zdroj: Reuters

Incidenty se odehrály na náměstí u hlavního nádraží a katedrály pár hodin před koncem loňského roku.

Mladíci ve skupině obstoupili a pak osahávali nebo okrádali kolemjdoucí ženy a dívky. Policie dostala už přes sto trestních oznámení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vyšetřování událostí v Kolíně nad Rýnem přiblížil zpravodaj ČRo Pavel Polák, komentář přidal Martin Rozumek z Organizace pro pomoc uprchlíkům

Ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Ralf Jäger oznámil, že policie zadržela první tři podezřelé muže. Z kamerových záznamů je však patrné, že útočníků bylo mnohem víc, řádově desítky.

Jednalo se o lidi severoafrického či arabského vzhledu. Zda to byli žadatelé o azyl, nebo občané Německa s migrační minulostí, zatím není jasné. Ani ministr Jäger nechtěl konkrétní. Detaily by prý mohly ohrozit vyšetřování.

Kolínská policie čelí kritice, že si útoků o silvestrovské noci nevšimla. Opřel se do ní třeba spolkový ministra vnitra Thomas de Maiziere.

Rozsah násilí na ženách v Kolíně nad Rýnem o silvestrovské noci šokoval vládu

Číst článek

Kolínský policejní prezident jisté pochybení přiznal, v ulicích města prý bylo jen 200 mužů, třeba policejní odbory se však brání – kritika je podle nich paušální a nezodpovědná.

Vrcholní němečtí politici v souvislosti s incidenty mluví o potřebě najít a tvrdě potrestat útočníky, zmiňoval se o tom de Maiziere i kancléřka Merkelová, zároveň však varují před nějakým paušálním obviňováním uprchlíků, jak se to objevuje v řadě internetových diskusí.

Stovky lidí v úterý večer protestovaly v Kolíně nad Rýnem v reakci na útoky proti ženám během silvestrovské noci | Foto: Reuters

ČRo, Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme