Policie zadržela v Marseille pět podezřelých ze zapálení autobusu

Policie ve francouzském Marseille zadržela dnes ráno pět mladíků, kteří o víkendu zapálili autobus a způsobili tak těžké popáleniny mladé ženě. Zadržení jsou ve věku od čtrnácti do sedmnácti let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podpálený autobus v Marseille | Foto: AFP

Policie, která věnovala dopadení žhářů veškeré úsilí připustila, že na stopu je přivedlo svědectví pasažérů autobusu, z nichž mnozí svědčili anonymně.

Na základě jejich výpovědi byla zjištěna totožnost mladých výtržníků a policie v Marseille dnes v šest hodin ráno zahájila rozsáhlou operaci, jejíž výsledkem je zadržení pěti podezřelých.

Marseilleská prokuratura už zahájila vyšetřování celého případu a podle francouzského trestního zákona hrozí za žhářství s následkem zmrzačení až třicetileté vězení.

Vypátrání žhářů, kteří způsobili těžké zranění šestadvacetileté studentce slíbil veřejnosti samotný ministr vnitra Nicolas Sarkozy. Premiér Dominique de Villepin v pondělí přiznal, že zřejmě jen tvrdé tresty odradí výtržníky z předměstí od dalších útoků.

Milan Kopp, Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme