Policie zadržela všechny podezřelé z atentátů v Londýně

Poslední ze čtveřice londýnských atentátníků z 21. července byl dopaden v Římě. Jeho zadržení oznámil italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu. Odpoledne se britské policii podařilo v londýnské čtvrti Notting Hill chytit dva muže podezřelé z útoků na londýnské metro a autobusy. Do cely následovali svého kolegu, kterého vyšetřovatelé zadrželi už ve středu v Birmighamu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Foto: ČTK/EPA

Policisté muže podezřelé z útoků na londýnské metro a autobus chytili při velké razii v západolondýnské čtvrti Notting Hill. Svědkové tvrdí, že prohlídky domů provázela střelba a výbuchy.

Poslední ze čtveřice londýnských atentátníků z 21. července byl dopaden v Římě. Italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu oznámil, že se jedná o Osmana Husajna, Brita somálského původu. Husajn je podle některých zdrojů Somálec, podle jiných pochází z Etiopie. Byl zatčen v Římě, kde žije jeho bratr. Byl dopaden právě v lidové římské čtvrti Cazilino v bytě svého bratra.

Ministr vnitra poblahopřál šéfovi italské policie a jeho spolupracovníkům k tomuto úspěchu. Podtrhl, že se jedná o výsledek mezinárodní spolupráce. Operace zvláštních protiteroristických oddílů ještě pokračuje. Právě v pátek italský senát schválil sérii nových opatření boje proti terorismu.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp, Zuzana Bančanská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme