Policie zadržela všechny podezřelé z atentátů v Londýně

Poslední ze čtveřice londýnských atentátníků z 21. července byl dopaden v Římě. Jeho zadržení oznámil italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu. Odpoledne se britské policii podařilo v londýnské čtvrti Notting Hill chytit dva muže podezřelé z útoků na londýnské metro a autobusy. Do cely následovali svého kolegu, kterého vyšetřovatelé zadrželi už ve středu v Birmighamu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté

Britští policisté | Zdroj: ČTK

Policisté muže podezřelé z útoků na londýnské metro a autobus chytili při velké razii v západolondýnské čtvrti Notting Hill. Svědkové tvrdí, že prohlídky domů provázela střelba a výbuchy.

Poslední ze čtveřice londýnských atentátníků z 21. července byl dopaden v Římě. Italský ministr vnitra Giuseppe Pisanu oznámil, že se jedná o Osmana Husajna, Brita somálského původu. Husajn je podle některých zdrojů Somálec, podle jiných pochází z Etiopie. Byl zatčen v Římě, kde žije jeho bratr. Byl dopaden právě v lidové římské čtvrti Cazilino v bytě svého bratra.

Ministr vnitra poblahopřál šéfovi italské policie a jeho spolupracovníkům k tomuto úspěchu. Podtrhl, že se jedná o výsledek mezinárodní spolupráce. Operace zvláštních protiteroristických oddílů ještě pokračuje. Právě v pátek italský senát schválil sérii nových opatření boje proti terorismu.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp, Zuzana Bančanská, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme