Policie zajistila v Namibii výbušninu směřující do Německa

Namibijská policie dnes odhalila podezřelý předmět s roznětkou a časovačem v zavazadle směřujícím do Německa. Podezřelý balík odhalili policisté krátce před naložením do letadla soukromé společnosti Air Berlin, které letělo s 296 cestujícími do bavorského Mnichova.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Air Berlin, které mělo přepravit výbušninu.jpg

Letadlo společnosti Air Berlin, které mělo přepravit výbušninu.jpg

Zatím není jasné, zda předmět mohl explodovat v letadle, nebo až později v místě určení. Podle Spolkové kriminální služby to ukáží teprve detailní testy.

Ministr vnitra ocenil, že se zásilku podařilo odhalit ještě před naložením airbusu společnosti Air Berlin. Cestující bezpečně přistáli v Mnichově.

Incident zvýšil napětí, které v Německu panuje. Podle ministra vnitra hrozí zemi vážné nebezpečí teroristického útoku.

Od včerejšího odpoledne platí v celém Německu mimořádná bezpečnostní opatření. Zvýšené kontroly jsou nejen na letištích, platí i pro nákladní, železniční i lodní dopravu.

Klára Stejskalová, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme