Policie zastřelila muž podezřelého z vraždy čtyř strážců zákona

Policie v americkém státě Washington zastřelila na útěku Maurice Clemmonse. Stíhala ho kvůli chladnokrevné vraždě tří policistů a jedné policistky při snídani v restauraci rychlého občerstvení nedaleko Seattlu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole (ilustr. foto) | Foto: F. Tichý

Způsob vraždy šokoval zemi a následný hon na Clemmonse sledovala pozorně národní média. Policie hledala Maurice Clemmonse v Seattlu a jeho okolí. Za informace vedoucí k dopadení byla vypsaná odměna 125 tisíc dolarů.

Na základě informací o jeho pohybu policisté pročesávali několik čtvrtí a předměstí. V jednu chvíli varovali prostřednictvím twitteru studenty Univerzity státu Washington, protože se měl Clemmons objevit v jejím okolí.

Dnes časně ráno místního času byl podle policie zastřelený v jedné z dělnických čtvrtí města. 37letý Afroameričan byl několikrát trestaný za násilné činy a mnozí se ptají, jak je možné, že byl vůbec na svobodě.

Ve státě Arkansas měl za mřížemi strávit bezmála sto let let. Dostal se na svobodu v roce 2000, když mu trest zmírnil guvernér - tím umožnil, aby byl Clemmons propuštěný na podmínku.

Naposled vyšel z vazby minulý týden, když za něj kauci zaplatila specializovaná agentura.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme