Policie zatkla běžce, který v Londýně srazil ženu do silnice

Britská policie ve čtvrtek zatkla muže, který je podezřelý, že při rekreačním běhu v Londýně srazil ženu do vozovky. Řidič právě přijíždějícího autobusu zabránil jejímu usmrcení, když vozidlo rychle strhl.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident se stal sice už v květnu na mostě v jihozápadním Londýně, ale policie až tento týden požádala veřejnost o pomoc při pátrání po běžci. Jeho čin zachytila bezpečnostní kamera. Třiatřicetiletá žena utrpěla méně vážná zranění.

"Policie, která vyšetřuje případ, při němž běžec strčil ženu do trasy přijíždějícího autobusu v Putney, zatýkala," uvedla ve svém prohlášení londýnská policie. V původní policejní zprávě stálo, že muži je 41 let, v další verzi se hovořilo o padesátníkovi.

Podle stanice BBC byl muž zadržen v Chelsea ve čtvrtek ráno, ale později byl propuštěn. Policie oznámila, že vyšetřování incidentu pokračuje.

Oběť vystavena velkému nebezpečí

Muž byl zadržen pro podezření, že způsobil ublížení na zdraví.

"Oběť byla vystavena velkému nebezpečí, když byla shozena do vozovky. Jen díky velmi rychlé reakci řidiče autobusu ji vůz nezasáhl," uvedl v úterý seržant Mat Knowles z metropolitní policie. Dodal, že žena asi o 15 minut později muže viděla, jak běží přes most zpět. Když ho ale oslovila, nereagoval.

Policie uvedla, že veřejnost na výzvu se žádostí o pomoc reagovala dobře. Stále ale hledá další svědky události.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme