Portugalsko 2:1 Česko

Policie zatýkala ochránce protestující proti těžbě v Tatrách

Kolem padesáti ochránců přírody zadržela slovenská policie ve Vysokých Tatrách, mezi nimi i desítku občanů České republiky. Jeden člověk se při zásahu lehce zranil. Aktivisté se snaží bránit těžbě dřeva v přísně chráněné Tiché dolině.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní vozy

Policejní vozy | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

Proti předchozím dnům policie přitvrdila a některé aktivisty odvezla na služebnu násilím a v poutech. Vstupem do lesa se dopustili přestupku a hrozí jim pokuta.

Ochránce přírody to však neodradilo a okamžitě po propuštění se vraceli zpátky a pokračovali v blokádě. Policisté tak mnohé z nich odvezli i dvakrát.

V noci přijížděli do Tiché doliny další aktivisté, přespali v lese, a tak těžké stroje dnes znovu obklíčí zřejmě ve větším počtu. Policie včera poslala do akce 25 mužů.

Podle aktivistů je těžba nezákonná a v Tiché dolině jí brání zákon. Naopak lesníci tvrdí, že potřebná povolení získali, avšak výjimku pro těžbu v biotopu evropského významu zatím zástupci Státních lesů neukázali.

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme