Policie znovu evakuovala Eiffelovu věž v Paříži

Anonymní telefonát pohrozil výbuchem bomby na pařížské Eiffelově věži. Policie okamžitě nařídila evakuaci této turisty hojně navštěvované památky. Poplach se ukázal jako falešný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evakuace Eiffelovy věže. | Foto: Jan Pokorný | Zdroj: Český rozhlas

Turisté museli opustit populární věž během čtrnácti dní už podruhé. Před dvěma týdny anonymní telefonát hrozil výbuchem bomby i v centru města ve stanici vlaku Saint Michel a na Elysejských polích.

Je to už několikátý poplach ve Francii, kdy jsou zvýšena bezpečnostní opatření kvůli nebezpečí teroristického útoku. Podle specialistů chtějí teroristé zasáhnout hlavně dopravu.

V neděli policie hledala bombu na frekventovaném pařížském nádraží Saint Lazare. Kvůli riziku atentátu tam ani nestavěly vlaky metra. Zatím se všechny výhrůžky bombovým výbuchům ukázaly jako plané.

Paříž zažila teroristický útok na metro naposledy před patnácti lety. Zemřelo při něm osm lidí a 200 dalších bylo zraněno.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme