Policií zastřelený muž neměl spojitost s atentáty v metru

Podezřelý muž, kterého v pátek britští policisté zastřelili v metru, neměl nic společného s teroristickými útoky v Londýně. Potvrdila to tamní police. Muž asijského vzhledu byl zabit ve chvíli, kdy se chystal nastoupit do vagonu metra ve stanici Stockwell. Tam také v sobotu zadrželi dnes strážci zákona dalšího podezřelého muže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policistka vysvětluje situaci místní obyvatelce v uzavřené oblasti | Zdroj: ČTK

Kouř v metru vystrašil cestující londýnského metra. Hasiči stanici Mile End na východě města evakuovali, poplach se však ukázal jako planý. Po teroristických útocích 7. a 21. července jsou obyvatelé i návštěvníci britské metropole vystrašení a nervózní, plané poplachy jsou pak toho důsledkem.

Další muž podezřelý z osnování atentátů v Londýně skončil za mřížemi. Britští policisté ho zatkli u stanice metra Stockwell na jihu města, kde už předtím zatkli jiného podezřelého.

Titulní stránky dnešních novin zaplnily fotografie pravděpodobných pachatelů útoků z tohoto týdne. Scotland Yard dále zkoumá stopy a informace, které po sobě zanechali v metru, když utekli poté, co se jim nepodařilo odpálit nálože ve třech soupravách vlaku a jednom autobusu. Nikdo nebyl vážně zraněn, ale další útok vyvolal u lidí šok a strach. Obdobné atentáty 7. července zabily kromě čtyř sebevrahů nejméně 52 lidí.

Napětí v Londýně zvýšila akce policie, při které vyšetřovatelé v civilu zastřelili před zraky cestujících ve stanici Stockwell podezřelého muže. Oběť prý byla zasažena pěti kulkami, a to i do hlavy, poté, co ležela na zemi. V sobotu pak policie potvrdila, že zastřelený neměl nic společného s teroristickými útoky.

Místní média se přou, zda policie má právo takto střílet s úmyslem zabít. Podle některých deníků však postupuje na základě nové tajné instrukce, která jim umožňuje střílet rovnou do hlavy, když je někdo podezřelý z držení bomby.

Milan Kopp, Zuzana Bančanská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme