Policista, který ukradl 180 kilo čedaru, se nevrátí do práce. U soudu mu nepomohlo, že nemá sýr rád

Německý policista, který byl propuštěn kvůli krádeži 180 kilogramů čedaru z místa nehody, kde zasahoval, v úterý prohrál soud, v němž se domáhal návratu mezi strážce zákona. A to navzdory tomu, že popřel, že by sýr ukusoval, poznamenává agentura Reuters.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sýr, jídlo, vaření (ilustrační foto)

Policista u nehody kamionu jednomu ze záchranářů poručil, aby mu předal devět dvacetikilogramových balení čedaru | Zdroj: Profimedia

Policista byl vyslán k nehodě, při níž se převrátil kamion, aby místo zajistil. Namísto toho zde ale jednomu ze záchranářů poručil, aby mu předal devět dvacetikilogramových balení čedaru v celkové hodnotě zhruba 550 eur (13 840 korun).

Některá balení převezl do své kanceláře a čtyři si podle všeho nechal pro sebe a své přátele. Kam se poděl zbytek sýra, se soudu v západoněmecké Koblenzi nepodařilo jednoznačně stanovit.

Kvůli krádeži musel policista řady strážců zákona opustit a u soudu se snažil domoci zrušení výpovědi. Nepomohlo mu přitom ani tvrzení, že vlastně čedar nemá rád, či že byl sýr prakticky bezcenný, protože by bez chlazení přišel vniveč.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme