Policista obviněný v Ohiu ze zastřelení neozbrojeného černocha popírá pochybení

Úřady v americkém Ohiu propustily na milionovou kauci policistu obviněného z vraždy neozbrojeného Afroameričana. Bývalý příslušník univerzitní policejní jednotky z Cincinnati zastřelil černošského řidiče při rutinní silniční kontrole. Od loňského roku jde už o několikátý případ, kdy rukou bílého policisty zemřel neozbrojený černoch.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pistole | Foto: CC0 Public domain, Fotobanka Pixabay

Nejnovější případ policejního násilí, za které 25letému bývalému policistovi Rayi Tensingovi hrozí doživotní vězení, pomohly odhalit kamery na policejních uniformách.

Obžalovaný se ve čtvrtek poprvé krátce objevil před soudem, kde popřel vinu. Úřady ho propustily na kauci, kterou stanovily na milion dolarů. Projednávání bude pokračovat v srpnu.

Policista zastřelil neozbrojeného 45tletého Afroameričana Sama DuBose při silniční kontrole, ke které ho zastavil kvůli chybějící poznávací značce. Vyšetřovatelé odmítli jeho tvrzení, že musel střílet, protože ho auto vleklo a hrozilo mu nebezpečí.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme