Policista v Texasu přitiskl obličejem k zemi černošskou dívku, po kritice odstoupil

Americká policie čelí nové kritice kvůli dalšímu případu násilí. V Texasu po vlně veřejného odporu rezignoval policista, který přitiskl obličejem k zemi 15letou černošskou dívku a mířil zbraní na další nezletilé. Vedení místní policie označilo postup důstojníka za neobhajitelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté z města McKinney v Texasu včetně náčelníka Grega Conleyho (vpravo vpředu) naslouchají starostovi Brianu Loughmillerovi (snímek z videa)

Policisté z města McKinney v Texasu včetně náčelníka Grega Conleyho (vpravo vpředu) naslouchají starostovi Brianu Loughmillerovi (snímek z videa) | Zdroj: ČTK

Podle náčelníka policie ve městě McKinney Grega Conleyho jednal 41letý důstojník v hrubém rozporu s hodnotami, výcvikem i policejními praktikami.

Zásah hlídky přivolané kvůli výtržnostem ke komunitnímu bazénu zachycuje sedmiminutový videozáznam.

Pobouření vyvolal zákrok, kdy dotyčný policista mrštil na zem 15letou dívkou oblečenou do plavek, přitiskl ji obličejem k zemi a zbraní pak mířil na další neozbrojené, převážně černošské adolescenty.

Stovky obyvatel města kvůli incidentu protestovaly. Případy násilí vůči menšinám ze strany policie v posledních měsících vedly k tvrdé kritice americké veřejnosti, která žádá reformy.

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme