Policisté a hasiči v Riu de Janeiro přestali stávkovat. Těsně před slavným karnevalem

Stávka policistů a hasičů v brazilském Riu de Janeiro jen pár dní před světoznámým karnevalem skončila. Úřady přitom nepřistoupily na požadované zvýšení platů, které jsou podle odborářů dlouhodobě podhodnocené. Čtrnáct tisíc vojáků, kteří byli v pohotovosti, tak nejspíš nebude potřeba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rio de Janeiro je také synonymem pro ohromný přístav | Foto: Pavla Jazairiová

Stávka, vyhlášená ve čtvrtek, možná postrašila turisty, kteří jedou do Ria na karneval nebo se tam chystají v příštích letech na Mistrovství světa ve fotbale nebo na Letní olympijské hry. Jiný efekt ale neměla. Nepřidalo se k ní totiž tolik policistů a hasičů, kolik odbory očekávaly. Teď požadují aspoň propuštění zadržených aktivistů.

Už o víkendu ukončili téměř dvoutýdenní stávku policisté v brazilském státě Bahía. I tam, zejména do hlavního města Salvadoru, směřují desítky tisíc turistů na karneval. V Bahíji stávkovala celá třetina policistů. Vymohli si zvýšení platů o 6,5 procenta a záruku toho, že organizátoři protestu nebudou stíhaní.

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme