Policisté evakuovali centrum Barcelony okolo Sagrada Família, šlo o planý poplach

Policie kvůli teroristické hrozbě evakuuje barcelonský chrám i stanici metra Sagrada Família a okolní obchody. Uzavřela také přilehlé ulice. Policie podle agentury Reuters na místo pyrotechniky do okolí chrámu, aby zkontrolovali podezřelou dodávku. Po jejím ověření, policisté uvedli, že šlo o planý poplach.

Barcelona (Aktualizováno: 21:41 12. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barcelona

Barcelona | Foto: Petr Vaďura

Katalánská policie kvůli podezřelé dodávce uzavřela okolí barcelonské katedrály Sagrada Familia. Podle úřadu ale šlo o falešný poplach a lidé se do okolí chrámu můžou začít vracet.

Krátce po osmé hodině večer policie evakuovala katedrálu a všechny obchody a restaurace v jejím okolí. Částečně omezený byl i provoz tamní zastávky metra. Na místo byli přivoláni pyrotechnici, kteří dodávku zkontrolovali.

Policisté pak na svém twitteru uvedli, že kvůli incidentu nikoho nezadrželi a oblast okolo chrámu Sagrada Família se vrátila do normálu.

Ke zvýšeným bezpečnostním opatřením ve španělské metropoli přispívá teroristický útok, k němuž došlo minulý měsíc. Do chodců na barcelonské třídě La Rambla najela dodávka, zemřelo 13 osob a přes 100 dalších bylo raněno. K atentátu se přihlásil Islámský stát.

Katedrála Sagrada Família, jejíž výstavba začala již v roce 1882, měla být vrcholem tvorby španělského architekta a urbanisty Antonia Gaudího, nejvýznačnějšího představitele španělské secese. Stavba se stala ikonou Barcelony, třebaže z plánované pětilodní baziliky se třemi loděmi napříč, věží vysokou 170 metrů a dvanácti zvonicemi byla dokončena jen pětina.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme