Policisté v San Diegu zastřelili patnáctiletého chlapce, který na ně vytáhl airsoftovou pistoli

Policisté v kalifornském San Diegu zastřelili patnáctiletého chlapce, který na ně mířil airsoftovou zbraní. Chlapec zavolal na tísňovou linku, kde řekl, že je před střední školou podezřelý člověk. Na příchozí policisty pak namířil maketu pistole, kterou přes opakované výzvy neodhodil, informoval portál CNN.

San Diego/USA Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Chlapec podle informací CNN přivolal policii sám na sebe. Nahlásil, že je před střední školou Torrey Pines High School. Když dva policisté přijeli na místo, uviděli asi patnáctiletého chlapce.

„Chlapec na policisty vytáhl pistoli, kterou měl za opaskem a namířil na jednoho z policistů," informovala policie.

„Oba policisté vytasili zbraně. Přes opakované výzvy odmítl chlapec sklonit zbraň. V obavě o svou bezpečnost zahájili policisté střelbu," dodává podle CNN místní policejní oddělení.

Chlapce, kterého později identifikovali jako patnáctiletého studenta střední školy, zasáhlo několik projektilů. I přes poskytnutou první pomoc a rychlý převoz do nemocnice, chlapec svým zraněním podlehl.

Až později vyšlo najevo, že se nejednalo o klasickou zbraň, ale o airsoftovou maketu.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme