Policisté ve třech zemích pozatýkali pachatele rekordní krádeže diamantů

Belgická policie odhalila pachatele rekordní krádeže diamantů. Uvedli to vyšetřovatelé v Bruselu. Policisté v Belgii, Švýcarsku a Francii zatkli celkem 31 lidí, které podezírají z podílu na krádeži diamantů v přepočtu za skoro miliardu korun. Ukradli je letos v únoru na bruselském letišti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diamant, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Candice Courtney

Zátah proti podezřelým provedlo ve třech zemích celkem 250 policistů.

Desítka lidí zatčených v Belgii jsou podle mluvčího bruselské prokuratury dobře známé firmy, které mají bohaté zkušenosti s různými loupežemi. Je jim mezi 30 až 50 lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o zadržení pachatelů loupeže diamantů přidal z Bruselu zpravodaj Ondřej Houska

Ve Francii zase policisté zadrželi muže, který je podle nich jedním z hlavních organizátorů loupeže.

Část ukradených diamantů se našla ve Švýcarsku. Pátrání tam podle mluvčího dál pokračuje. V Belgii zase detektivové objevili velké částky peněz, které prý s loupeží souvisí.

Zloději převlečení za policisty ukradli zásilku diamantů 18. únoru na bruselském letišti. Přepadli zaměstnance bezpečností firmy v okamžiku, kdy se chystali diamanty naložit do letadla k převozu.

Podle obchodníků s diamanty šlo o jednu z největších loupeží těchto drahých kamenů. Bezpečnostní agentura už dřív majitelům diamantů slíbila, že jim škodu v plné výši zaplatí.

Ondřej Houska, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme