Policisté vyslechnou šéfa Irského olympijského výboru. Podezřívají ho z nelegálního prodeje lístků

Vyšetřovatelé v Riu de Janeiru mají dnes poprvé po několika dnech vyslechnout zatčeného šéfa Irského olympijského výboru. Patrick Hickey je obviněný z nelegálního kupčení s olympijskými vstupenkami. Vinu ale odmítá. Další tři členové výboru odevzdali úřadům pasy a také oni by měli přijít k výslechu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brazilská policie zatkla šéfa Irského olympijského výboru Patricka Hickeyho. Měl se podílet na nelegálním prodeji lístků | Foto: Reuters

Policie si pro 71letého Patricka Hickeyho došla do hotelu ve velkém stylu. Zadržela ho pět dní před koncem olympijských her.

Podle svědků prohledala celou budovu a zadržela ho v pokoji jeho syna. Bývalému irskému judistovi se poté udělalo špatně a musel do nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policisté vyslechnou šéfa irského olympijského výboru. Je podezřelý z nelegálního prodeje lístků. Případ sleduje zpravodaj David Koubek

Hickey je v současné době ve velké věznici Bangu, protože soudce nepřistoupil na kauci. Případ sleduje i Mezinárodní olympijský výbor, jehož je Hickey členem.

„Nemáme moc informací. Stále platí presumpce neviny. Zcela respektujeme postup brazilské strany a zdejší zákony," řekl šéf výboru Thomas Bach.

Už první den olympijských her zatkla policie jiného Ira, Kevina Mallona, společně s jeho překladatelkou. Mallon je finančním ředitelem firmy THG, která se zapletla do nelegálního prodeje lístků už při mistrovství světa ve fotbale.

Přes firmu THG a Pro10 Sports Management se měly prodávat lístky za daleko vyšší cenu, než je na nich vytištěná. Navíc podle policie slibovali klientům luxusní recepci v jednom z nejlepších hotelů, realita ale byla jiná.

Vyšetřovatelé údajně našli řadu e-mailů, které dokazují napojení THG na Patricka Hickeyho. Objevili také vstupenky a řada z nich byla podle informací irského Independentu z balíku přiděleného Irskému olympijskému výboru. Za předražení vstupenky je podle brazilských zákonů při dalším prodeji odpovědný i původní majitel.

Lístky se našly i při nové razii policie, která prohledala pokoje členů olympijského výboru a jeho kanceláře. Sám Hickey tvrdí, že nic protizákonného neudělal. Pokud ale soud rozhodne o jeho vině, hrozí mu trest od pokuty až po 7 let vězení.

Dokumenty patřící šéfovi Irského olympijského výboru Patricku Hickeymu - olympijský průkaz, pas a vstupenky | Foto: ČTK/AP

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme