Policisté z Česka, Slovenska a Polska zlikvidovali mezinárodní drogový gang. Obvinili 41 lidí

Z léků vyráběl gang desítky kilogramů pervitinu týdně. Policie obvinila zatím 41 lidí. Výrobna drog byla v Česku, léky nakupovala skupina v Polsku, léčiva pak vozila ke mletí na Slovensko. Do razií při vyšetřování případu se jen v Česku a Polsku zapojilo na 650 policistů. Kriminalisté při zátahu našli kolem 13 milionů korun v různých měnách, zbraň a neoznačený tabák.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pervitin (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

„Touto omamnou nebo psychotropní látkou byl zásobován celý Západočeský kraj v blízkosti hranic s Německem, stejně tak i (trh) České republiky a Slovenska,“ uvedl pro ČTK ředitel slovenské elitní policejní jednotky NAKA Peter Hraško.

Členové skupiny podle něj každý týden nakupovali ve farmaceutických firmách a v lékárnách v Polsku nejméně 44 tisíc spotřebitelských balení léků s obsahem látky k výrobě pervitinu.

Soud v Hongkongu rozhodl. Český senior si za pašování drog odsedí 27 let

Číst článek

Léčiva dováželi do slovenské obce Skalité, kde je mleli a získanou surovinu vozili do České republiky k výrobě pervitinu. Do výroby drogy se zapojili také příslušníci vietnamské národnosti z Maďarska či ze Slovenska, které Hraško označil za „největší odborníky na zpracování pervitinu“.

V Polsku bylo v souvislosti s případem obviněno podle Hraška 30 lidí, v Česku osm. Slovenská policie obvinila organizátora a dva pobočníky slovenské větvě gangu, mezi nimi i šestapadesátiletého občana České republiky. Počet obviněných není konečný.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme