Policisté z Česka, Slovenska a Polska zlikvidovali mezinárodní drogový gang. Obvinili 41 lidí

Z léků vyráběl gang desítky kilogramů pervitinu týdně. Policie obvinila zatím 41 lidí. Výrobna drog byla v Česku, léky nakupovala skupina v Polsku, léčiva pak vozila ke mletí na Slovensko. Do razií při vyšetřování případu se jen v Česku a Polsku zapojilo na 650 policistů. Kriminalisté při zátahu našli kolem 13 milionů korun v různých měnách, zbraň a neoznačený tabák.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pervitin (ilustrační foto)

Pervitin (ilustrační foto) | Zdroj: Policie ČR

„Touto omamnou nebo psychotropní látkou byl zásobován celý Západočeský kraj v blízkosti hranic s Německem, stejně tak i (trh) České republiky a Slovenska,“ uvedl pro ČTK ředitel slovenské elitní policejní jednotky NAKA Peter Hraško.

Členové skupiny podle něj každý týden nakupovali ve farmaceutických firmách a v lékárnách v Polsku nejméně 44 tisíc spotřebitelských balení léků s obsahem látky k výrobě pervitinu.

Soud v Hongkongu rozhodl. Český senior si za pašování drog odsedí 27 let

Číst článek

Léčiva dováželi do slovenské obce Skalité, kde je mleli a získanou surovinu vozili do České republiky k výrobě pervitinu. Do výroby drogy se zapojili také příslušníci vietnamské národnosti z Maďarska či ze Slovenska, které Hraško označil za „největší odborníky na zpracování pervitinu“.

V Polsku bylo v souvislosti s případem obviněno podle Hraška 30 lidí, v Česku osm. Slovenská policie obvinila organizátora a dva pobočníky slovenské větvě gangu, mezi nimi i šestapadesátiletého občana České republiky. Počet obviněných není konečný.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme