Policisté z francouzských zásahových jednotek se bouří, chtějí jim zakázat alkohol u oběda

Příslušníci zásahových jednotek francouzské policie se bouří. Ministerstvo vnitra jim chce totiž zakázat pití alkoholu při obědě. Dosud si mohli dát k jídlu sklenici piva nebo vína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přílsušníci bezpečnostních rot CRS ve Francii | Foto: AFP

Koncem loňského roku unikly na veřejnost fotografie zachycující, jak policisté z Republikánských bezpečnostních rot (CRC) při dozoru nad studentskou demonstrací v Paříži popijí pivo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tradičním zvyku Francouzů pít k obědu alkohol mluvil ve Stalo se dnes publicista Martin Hybler

Tyto snímky rozzlobily úřady natolik, že se rozhodly příslušníkům zásahových jednotek zakázat alkohol úplně. Informaci přinesl server BBC.

Chystaný zákaz však vzedmul vlnu nevole mezi policejními odboráři. Podle nich požití malého množství alkoholu v době oběda povoluje francouzský zákon práce a právo na sklenici piva nebo vína mají i příslušníci těchto elitních policejních jednotek.

Zda bude zákaz opravdu schválen, zatím není jisté. Publicista Martin Hybler z francouzského Limognes ale neočekává, že by došlo až na stávku, které jsou pro Francouze typické.

„Mám dojem, že se dohodnou na nějakém kompromisu v tom smyslu, že když obědvají, že to nebude na očích veřejnosti a že se to takhle zahraje do kouta,“ řekl Hybler ve vysílání Radiožurnálu.

Pití vína nebo piva ve Francii k obědu nezbytně patří, v posledních letech je ovšem tento kulturní stereotyp podle Hyblera na ústupu. „Především mladší generace stravovaná v McDonaldech pivu ani vínu neholduje. Ale v závodních jídelnách je možné čtvrtku vína k obědu běžně koupit a zaměstnavatel nemá nejmenší námitky,“ dodal publicista.

Jan Richter, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme