Policisté zadrželi na jihu Francie pět Čečenců. Podezírají je z terorismu

Francouzská policie zatkla v pondělí na jihu země pět Čečenců pro podezření z možné teroristické činnosti. Úřady objevily také skrýš s výbušninami. Informoval o tom dnes na svém webu francouzský list Midi Libre.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Francouzská policie zůstává ve střehu

Francouzská policie zůstává ve střehu | Zdroj: Reuters

Podle státního zástupce Yvona Calveta si vyšetřovatelé zatím nejsou jistí tím, že zadržení muži přípravovali nějaký atentát. Dodal však také, že policie může zatknout ještě další lidi.

Jeden z Čečenců byl již úřady delší dobu sledován. Zatýkání zřejmě spustil nález skrýše s výbušninami ve městě Béziers nedaleko místního stadionu. Z obav před explozí byli na místě zmobilizováni pyrotechnici a hasiči.

Sledovaný muž je podezírán ze spojitosti s výbuchem na vysokoškolských kolejích v nedalekém Montpellier z října 2008, při kterém se zranilo šest lidí, z toho dva vážně. V Montpellier policie zatkla zbývající čtyři Čečence.

Nová bezpečnostní opatření

Francie se kvůli zvýšené aktivitě militantních islamistů chystá zavést nová bezpečnostní opatření. Vláda je představí zítra, podle prezidenta Françoise Hollanda změny neohrozí osobní svobody občanů.

„Týkat se budou kontroly pohybu džihádistů, posílení zpravodajských služeb, obrany proti propagaci radikálního islamismu ve vězeních a kvalitnějšího monitoringu projevů extremismu na internetu,“ uvedl Hollande.

Opoziční pravice volá po ještě přísnější politice. Občany, kteří se vracejí z bojů na Blízkém východě, konzervativci navrhují nejen sledovat, ale rovnou uvěznit.

A s tématem bezpečnosti ve Francii souvisí i další zpráva – pařížský soud dnes předvolal k výslechu čtyři mladé muže, kteří podle médií mohli zajistit zbraně pro Amedy Coulibalyho. To je muž, který 9. ledna zastřelil čtyři lidi v židovském obchodě a zřejmě má na svědomí také smrt policistky, která byla zabita o den dřív.

ČTK, Jan Prokeš, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme