Policistům se přihlásili vrazi náměstka Ruské centrální banky

Ruská police je blízko k vyšetření nájemné vraždy prvního náměstka Ruské centrální banky Andreje Kozlova.Ten byl postřelen v polovině září u sportovního komplexu Spartak a na následky zranění poté podlehl v nemocnici. Na místě zemřel jeho řidič. Kozlov bojoval proti praní špinavých peněz a podezřelým bankovním domům v Rusku odebíral licence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva | Foto: Marek Dlouhý

Údajní vrahové bankéře se před časem sami přihlásili policistům. Prý nedostali od objednavatelů vraždy zaplaceno a báli se o svůj život. Vyšetřovatelé teď prověřují hodnověrnost jejich doznání a také už provedli rekonstrukci vraždy na místě, kde byl Kozlov smrtelně zraněn.

Tři muži z Ukrajiny jsou nyní ve vazbě. Dva z nich, kteří stříleli po bankéři a jeho řidiči jsou obviněni z úkladné vraždy, třetí z napomáhání. Všichni tři se pár dnů před útokem podíleli na sledování Kozlovova, o vraždě se rozhodlo až na poslední chvíli.

Totožnost oběti se prý muži dozvěděli až z médií. Přiznávají, že vraždili na objednávku, odmítají ale zatím prozradit, kdo si je najal. Vyšetřovatelé hledají zadavatele likvidace Kozlova mezi bankéři, kterým v posledních dvou měsících odebral licenci.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme