Politici hledají klíč k míru na Blízkém východě

Krize na Blízkém východě pokračuje. Šéf diplomacie Evropské unie Javier Solana je sice spokojen s posledním egyptským plánem na zklidnění izraelsko-palestinského sporu, násilí v oblasti však nepolevuje. Obě znesvářené strany s napětím čekají, jak bude probíhat jednání izraelského ministra zahraničí ve Spojených státech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle informací spolupracovníka Českého rozhlasu Michala Kotyka egyptský prezident Mubarak poněkud zmírnil nadšení kolem údajné dohody o klidu zbraní. Nyní hovoří o zásadním návrhu, který by se mohl stát podkladem pro konečnou úmluvu. Izraelský ministr zahraničí Šimon Peres bude v dalších jednáních pokračovat ve Spojených státech. Úloha Washingtonu ale není jednoduchá, protože i jordánský král je toho názoru, že další tlak na palestinskou samosprávu nepřinese nic dobrého. Mezitím přicházejí zprávy o dalších incidentech. V Gaze dnes opět vybuchla bomba uprostřed židovského sídliště.

Michal Kotyk, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme