Politická situace v Libanonu se dále vyostřuje

Prosyrští libanonští ministři z bloku šíitských uskupení Amal a Hizballáh pozastavili svou účast ve vládě. Jejich krok je reakcí na hlasování kabinetu, který se vyslovil pro zřízení mezinárodního tribunálu s osobami odpovědnými za zavraždění bývalého premiéra Rafíka Harírího. Ministr energetiky prohlásil, že pozastavují účast ve vládě, aby se po hlasování, které vyznělo pro tribunál, poradili se svými vedeními.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

na místě pondělního atentátu v Bejrútu

na místě pondělního atentátu v Bejrútu | Zdroj: ČTK

Libanonský expremiér Harírí byl zabit 14. února. Tým vyšetřovatelů OSN uvedl ve své druhé zprávě, kterou v pondělí předložil Radě bezpečnosti OSN, že objevily nové důkazy posilující jeho předchozí závěry ohledně zapletení Sýrie do atentátu na Harírího.

Libanonská vláda se včera zároveň vyslovila pro mezinárodní vyšetřování vražd všech kritiků Sýrie v uplynulém roce; toto vyšetřování by se vztahovalo i na případ novináře Džibrána Tuaního, který zahynul při včerejším pumovém útoku na předměstí Bejrútu.

Dva ministři Hizballáhu (Alláhova strana) a tři za Amal nehlasovali. Mezi šíitské ministry patří i šéf diplomacie Fauzí Sallúch.

Regina Prouzová-Květoňová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme