Politik německé CDU čelí kritice kvůli výroku o "líných" Rumunech

Poznámkou o "líných" Rumunech rozvířil předvolební atmosféru v Německu místopředseda CDU Jürgen Rüttgers. Není to přitom poprvé, co se premiér Severního Porýní-Vestfálska slovně otřel o cizince. Politik se za svá slova omluvil, ale konkurenčním stranám to nestačí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jürgen Rüttgers | Foto: www.juergen-ruettgers.de

"Na rozdíl od dělníků v Porúří nepřicházejí Rumuni do práce na sedmou a nezůstávají až do konce pracovní doby. Přijdou si a odejdou, kdy chtějí, a ani nevědí, co dělají," prohlásil Jürgen Rüttgers na jednom předvolebním mítinku.

Křesťanský demokrat tak narážel na nečekané uzavření závodu firmy Nokia v Bochumi a přesun výroby do Rumunska.

Na mítinku, jehož záznam se stal hitem na serveru YouTube, se Rüttgers nelichotivě vyjádřil taky o čínských investorech.

Vrcholný politik se za svá slova omluvil s tím, že nemínil nikoho urazit. Podle místopředsedy poslanecké frakce SPD Ralfa Jägera, ale Rüttgersovo "vykolejení" hraničí s hanobením národa.

Předák CDU se v minulosti nechvalně proslavil už svým výrokem "Kinder statt Inder", kdy upřednostňoval lepší vzdělání mladistvých před lákáním levných pracovních sil z Indie.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme