Politika se míchá i do života amerických sportovců

Zdá se, že politika se nemíchá pouze do životů obyčejných lidí, ale i sportovců. Vzhledem k zhoršujícímu se obrazu Spojených států v zahraniční, americký olympijský výbor vyzval svoje atlety, aby během nadcházející olympiády v Řecku neprovokovali dav a nemávali na stadióně americkými vlajkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká vlajka | Foto: USMC

Moment, kdy vítězný atlet popadne národní vlajku a hrdě s ní oběhne stadion, je při mnohých disciplínách tradicí. Americký olympijský výbor však svým 550 atletům, kteří budou USA na letní olympiádě v Řecku reprezentovat, přikázal, aby se při případném vítězství jakýchkoli projevů radosti spojených s vlajkou USA zdrželi. Američtí atleti přijíždějí do Atíén za mimořádných okolností. "Bez ohledu na to, zda se tam projeví antiamerické nálady anebo ne, svět nás bude sledovat a bude velmi záležet na tom, jak se budeme chovat," prohlásil mluvčí amerického olympijského výboru Mike Moren.

Markéta Kaclová, Olga Baková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme