Polská armáda se připravuje na nové úkoly v Afghánistánu

Polskou armádu čekají v Afghánistánu nové úkoly. Její mise v rámci protiteroristické operace NATO má být více bojová než dosud. Polsko udržuje v Afghánistánu kontingent o síle téměř 1600 vojáků.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

polští výsadkáři

polští výsadkáři | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Polská armáda mění charakter své vojenské mise v Afghánistánu. Ta zatím plnila především stabilizační a pomocné úkoly v rámci mnohonárodních sil. Polští vojáci se mají účastnit bojových akcí.

V srpnu budou zajišťovat ochranu volebních místností, dalším novým úkolem bude ostraha letiště v Ghazní před útoky teroristů. Nejnáročnějším zadáním bude převzetí kontroly nad strategicky důležitou silnicí z Kandaháru do Kábulu. Tato silnice je nazývaná "cestou smrti" a momentálně patří k nejnebezpečnějším na světě.

Ministr obrany Bogdan Klich oznámil, že Polsko v souvislosti s novými úkoly zvýší počet vojáků v bojových oddílech na úkor logistiky a štábních důstojníků.

Martin Dorazín, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme