Polská bezpečnostní agentura nabádá k větší ostražitosti

Ochranné služby strategicky důležitých objektů, ale i například supermarketů a kostelů v Polsku by měly být v předsváteční době ostražitější. Taková je rada polské Agentury vnitřní bezpečnosti, která zaznamenala více signálů o možném teroristickém ohrožení. Agentura zároveň dodává, že není důvod k panice - stačí být jen více ostražití.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staré město ve Varšavě | Foto: Pavel Novák

Podle mluvčí Agentury vnitřní bezpečnosti Magdaleny Stańczykové je žádoucí věnovat pozornost lidem, kteří se chovají podivně, a všímat si také předmětů zanechaných poblíž míst, kde se shromažďuje hodně lidí. Ministr vnitra Krzysztof Janik uvedl, že příslušníci bezpečnostních složek budou ve vánočním období více sledovat dění kolem supermarketů, kostelů a míst, kde se budou pořádat akce pod širým nebem.

Řekl, že jedním ze signálů, které přiměly jeho resort k zesílení bezpečnostních opatření, bylo nedávné zadržení osob z "vysoce rizikové země" na polských hranicích.

Pavel Novák, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme