Polská charitativní akce shromáždila za víkend rekordní sumu

230 milionů korun - tolik v přepočtu Poláci věnovali Velkému orchestru sváteční pomoci. Tato největší dobročinná akce v Evropě se letos konala už posedmnácté. Z výtěžku dostanou nemocnice přístroje na zjišťovaní rakoviny u dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

17. ročník zábavně-charitativní akce v Polsku | Foto: www.wosp.org.p

Více než 100 tisíc dobrovolníků vybíralo o víkendu příspěvky na dětskou onkologii. Sedmnáctý ročník největší evropské charitativní akce tradičně doprovázely koncerty rockové a populární hudby ve všech velkých polských městech.

Heslem Velkého orchestru sváteční pomoci je: bavit se a pomáhat. Předsedou nadace a duší celého gigantického podniku je Jurek Owsiak. Ten se letos trochu bál, že lidé kvůli hrozící krizi nebudou tak štědří.

Opak je ale pravdou. Letošní sbírka je rekordní. "Mám z toho senzační pocit. Podruhé v životě jsem zažil, co je to solidarita. Lidé úžasně odpověděli na krizi. A kromě toho se celé Polsko fantasticky bavilo," řekl Jurek Owsiak televizi TVN24.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme