Polská diplomacie bude zaměstnávat ženy velvyslanců

Každý polský velvyslanec bude moci zaměstnat svou manželku. Ministerstvo zahraničí tak chce mimo jiné předejít frustraci rodinných příslušníků diplomatů. Finance na jejich platy chce uhradit z příspěvku, který dnes velvyslanci na svého partnera i tak pobírají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radoslaw Sikorski | Foto: NATO

Ženy polských diplomatů bude v zahraničí zaměstnávat příslušná ambasáda. Jako doposud se budou především starat o chod rezidence a budou plnit reprezentativní povinnosti. Stát jim ale za to bude platit.

Podle týdeníku Wprost s tím souhlasí šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski.Vyhověl tak dlouholetým žádostem kolegů, kteří si stěžovali na takzvaný syndrom ženy diplomata.O co jde?

Manželky velvyslanců nesmí v zahraničí pracovat, a řada z nich se proto cítí méněcenně. Pobyt v cizině se jim navíc nezapočítává do důchodu. Zaměstnávání žen diplomatů by tak nově mělo být samozřejmostí.

Změna se pochopitelně týká i mužů, kteří v Polsku ukončí své zaměstnání a do zahraničí vyrazí s manželkou-velvyslankyní.

Petr Vavrouška, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme