Polská katolická církev vydala příručku o sexu pro věřící

Některá témata bývají v silně věřících společnostech tabu. Čítankovým příkladem takové společnosti může být například katolické Polsko. Ani tam ale církev nemůže věčně uhýbat před choulostivými tématy. Jeden z duchovních proto vydal knížku o tom, jak mají věřící přistupovat k sexu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Církevní sňatek | Foto: Comstock Images

Pátera Ksaveryho Knotze vedly k sepsání příručky časté a opakující se dotazy věřících. Ti se ptali, jak má vypadat intimní vztah, co všechno je povoleno a co už by bylo hříchem. Odpovědi páter Knotz sepsal v knížce pod jednoznačným názvem "Sex jak ho neznáte".

Pro mnohé asi budou některé poznatky překvapivé. Autor odvrhuje rozšířenou středověkou představu, že sex mezi věřícími se musí odehrávat při zhasnutém světle, stereotypně a s pocitem provinění.

Páter naopak zdůrazňuje, že hříchem je manželský život bez častého sexu. Omluvou mohou být jen vážné zdravotní důvody. Věřící by podle něj měli zapojit svou fantazii a nebát se zkoušet nové věci.

Autor přirovnává sex k fotbalu, který může být vzrušující, stejně jako nudný. Vše záleží na hráčích a trenérovi. Kněz ale zároveň upozorňuje, že by lidé neměli své představy přehánět, protože církev není sex-shopem.

Tato otevřená publikace asi mnohé šokuje, ale páter Ksavery Knotz se pojistil a pro svou příručku získal imprimatur, tedy souhlas církevních autorit.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme