Polská levice se sjednocuje

Polská levice se začala připravovat na eventuální předčasné volby. Levicovou koalici bude podporovat i bývalý prezident Aleksander Kwaśniewski.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aleksander Kwašniewski | Foto: OSN

První jednání o vytvoření levicové koalice se mají konat už tento týden. Levice sází na to, že se voliči v případě předčasných voleb odvrátí od pravice, jejíž konzervativní část se nedokázala dohodnout s liberály, což relativně krátce po volbách vyvolalo jednu z nejhlubších parlamentních krizí posledních let.

Levice vidí svou šanci ve sjednocení: koalici chtějí vytvořit postkomunistický Svaz demokratické levice, sociální demokracie, Zelení a strana Demokrati.pl. Bývalý prezident Aleksander Kwaśniewski ze sjezdovky ve Švýcarsku vzkázal, že koalice může počítat s jeho podporou. Kwaśniewski zůstává jedním z nejpopulárnějších polských politiků, zároveň ale vyvolává krajně negativní emoce v národně a katolicky orientovaných kruzích.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme